Ubytování Kronplatz

Lyžařské středisko Kronplatz je poměrně rozsáhlá oblast okolo stejnojmenné hory. Nicméně celé středisko se táhne na obě strany podél řeky Rienza, v údolí zvaném Puster (Pustertal). Do lyžařského střediska Kronplatz je však nutné zahrnout i obce, které jsou v sousedních údolích či se nachází na druhé straně hory. Správně vybrat ubytování na Kronplatzu není tedy vůbec snadné. Obecně lze říci, že Kronplatz nabízí všechny možnosti ubytování, která z italských hor známe - od apartmánového ubytování až po luxusní hotely. Rozdíl je pouze v dostupnosti k lyžování.

Ubytování Kronplatz

Ubytování Kronplatz - přímé okolí

Bruneck (Brunico) - hlavní město celé oblasti, spousta možností ubytování - hotely, apartmány. Problémem je však dojezd na lyžování - je to pár kilometrů, ale úzkými uličkami, kde jsou často dopravní zácpy.

Riscone (Reischach) - máte-li ubytování zde, tak je vyhráno. Riscone je hlavní nástupní stanice na dvě kabinové lanovky, které vás vyvezou na vrchol Kronplatzu a také zde končí dvě černé skvělé černé sjezdovky. Ale pozor, ani zde se bez dopravy neobejdete.

Olang (Valdaora) - východní úbočí hory - nástupní stanice lanovky a konec několika sjezdovek. Ubytování je zde opět závislé do dopravě - zde je nutné doporučit skibus, protože příjezd i parkování tu není nijak výborně vyřešené.

St. Vigilio (St. Vigil) - západní úbočí Kronplatzu, na cestě k Sella Rondě a dalším střediskům. Jedno z mála míst na Kronplatzu, kde můžete sehnat ubytování s pěší dostupností k lanovkám. Jelikož je však většina ubytování v kopci, tak i zde využijete skibus či vlastní auto.

Percha (Perca) - dříve ubytování velmi nezajímavé, nyní velmi dobře položené. Z hotelů i apartmánů okolo hlavní silnice se dát snadno dojít na vlakové nádraží pěšky a buď jet lanovkou na vrchol Kronplatzu nebo dokonce můžete sednout na vlak a jet lyžovat do sousedního střediska Tre Cime.

St. Lorenzo (St. Lorenzen) - vzdušnou čarou od nástupní stanice v Riscone, sotva kilometr, ale po silnici je to na auto či skibus. Jinak velmi krásná vesnička a pěkné ubytování.

Ubytování Kronplatz - obce v okolí

Vždy je dobré bydlet co nejblíže sjezdovek. Ať již z důvodu lenosti, možnosti chodit se "domů" s dětmi najíst, neochoty jezdit o dovolené autem, možnosti si dát na sjezdovce něco na zahřátí či vyžití při bujarém apre-ski. Díky struktuře Kronplatzu a jeho okolí však člověk téměř vždy musí jet kousek skibusem či autem. Potom se dá říci, že je jedno, zda sedím v autě pět nebo dvacet minut. Proto má při hledání ubytování na Kronplatzu smysl uvažovat i o ubytování v obcích, které jsou trošku dál od hlavních lanovek.

Ubytování Kronplatz

Oberrasen (Rasun di Sopra) a Niederrasen (Rasun di Sotto) - dvě vesničky s řadou ubytování na začátku údolí, které končí až na slavném biatlonovém stadionu Anterselva (Antholz). Jezdí zde skibus k dolní stanici Olang.

Welsberg (Taisten) - obec mezi Kronplatzem a Tre Cime - na lyžování do obou středisek se jede vlakem.

Chienes (Kiens) a St. Sigmund - vesničky v údolí - levnější ubytování, ale s dojížděním - většinou autem.  Ač zde jezdí i vlak, tak z našich zkušeností je to z většiny ubytování na vlak dost daleko.

Pfalzen (Falzes) a Terenten (Terento) - vesničky nad údolím Puster - podél tzv. sluneční cesty, tedy oblasti, kde se více slunných dní, než kdekoliv v okolí. Vesničky a tedy i většina ubytování s nádherným výhledem na celé údolí.

Pár náhodně vybraných možností ubytování na Kronplatzu:

/foto_new/ubytovani/kronplatz_gran_pre/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Gran Pre ***
Cena od:  78€osoba / noc se snídaní
  90
/foto_new/ubytovani/kronplatz_paraccia/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Monte Paraccia ***
Cena od:  0€osoba / noc s polopenzí
  0
/foto_new/ubytovani/plazoll60_kronplatz/titul/
Itálie - Kronplatz: apartmán Plazoll
Cena od:  96€apartmán / noc
  87
/foto_new/ubytovani/dolomiten_kronplatz/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Dolomiten ***
Cena od:  0€osoba / noc s polopenzí
  80
/foto_new/ubytovani/kronplatz_reipetinger/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Reipertingerhof ***
Cena od:  79€osoba / noc s polopenzí
  0

Cestovní pojištění

Nedílnou součástí pobytu v zahraničí, zvlášť na horách, by mělo být i cestovní pojištění. Vyberte si z naší nabídky.
Rádi vám poradíme

Rychlý kontakt

Telefon: 283 883 045
Mobil: 602 328 051
E-mail: info@bluesport.cz
Další kontakty zde

Lyže LUSTI

Lyže LUSTI za skvělé ceny. Stále častěji jsou lyže LUSTI k vidění na alpských sjezdovách. Přidáte se?
Více zde

Proč Bluesport?

Myslíme na nejmenší, děti s námi lyžují zdarma

Specializujeme se na Itálii a lyžařské pobyty

Zájezdy pro vás tvoříme již od roku 1993

Nabízíme vždy konkrétní ubytování - žádné noname

Z našeho blogu
15.02. 21
Itálie v Itálii
V Pátek 12.2.2021 bylo jasně a oficiálně oznámeno, že Livigno v pondělí 15.2.2021 spouští ...

12.02. 21
Absurdistán pokračuje
Dle všech zpráv se v pondělí 15.2.21 rozjedou lyžařské areály v italské Lombaridii - např....

14.12. 20
Pojištění na koronavir
Union pojišťovna jako reakci na aktuální situaci ve světě přináší nové doplňkové pojiš...

Informace
Livigno

Ač snažíme přidávat nová střediska či rozšiřovat nabídku ubytování ve stávajících střediscích, tak Livigno stále zůstává nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v naší nabídce.

Více >
Náš blog

Zajímají Vás zážitky z našich cest, novinky, aktuality, last minute nabídky či jenom naše názory? Pak se můžete podívat na náš blog, který jsme po kratší době začali zase nepravidelně plnit.

Více >
Léto na horách

Stejně jako v zimě, tak i v létě se specializujeme na nabídku pobytů v italských horách. Budeme rádi, pokud se na nás obrátite se žádostí o nabídku ubytování i na svoji letní dovolenou na horách. 

Více >