Ubytování Kronplatz

Lyžařské středisko Kronplatz je poměrně rozsáhlá oblast okolo stejnojmenné hory. Nicméně celé středisko se táhne na obě strany podél řeky Rienza, v údolí zvaném Puster (Pustertal). Do lyžařského střediska Kronplatz je však nutné zahrnout i obce, které jsou v sousedních údolích či se nachází na druhé straně hory. Správně vybrat ubytování na Kronplatzu není tedy vůbec snadné. Obecně lze říci, že Kronplatz nabízí všechny možnosti ubytování, která z italských hor známe - od apartmánového ubytování až po luxusní hotely. Rozdíl je pouze v dostupnosti k lyžování.

Ubytování Kronplatz

Ubytování Kronplatz - přímé okolí

Bruneck (Brunico) - hlavní město celé oblasti, spousta možností ubytování - hotely, apartmány. Problémem je však dojezd na lyžování - je to pár kilometrů, ale úzkými uličkami, kde jsou často dopravní zácpy.

Riscone (Reischach) - máte-li ubytování zde, tak je vyhráno. Riscone je hlavní nástupní stanice na dvě kabinové lanovky, které vás vyvezou na vrchol Kronplatzu a také zde končí dvě černé skvělé černé sjezdovky. Ale pozor, ani zde se bez dopravy neobejdete.

Olang (Valdaora) - východní úbočí hory - nástupní stanice lanovky a konec několika sjezdovek. Ubytování je zde opět závislé do dopravě - zde je nutné doporučit skibus, protože příjezd i parkování tu není nijak výborně vyřešené.

St. Vigilio (St. Vigil) - západní úbočí Kronplatzu, na cestě k Sella Rondě a dalším střediskům. Jedno z mála míst na Kronplatzu, kde můžete sehnat ubytování s pěší dostupností k lanovkám. Jelikož je však většina ubytování v kopci, tak i zde využijete skibus či vlastní auto.

Percha (Perca) - dříve ubytování velmi nezajímavé, nyní velmi dobře položené. Z hotelů i apartmánů okolo hlavní silnice se dát snadno dojít na vlakové nádraží pěšky a buď jet lanovkou na vrchol Kronplatzu nebo dokonce můžete sednout na vlak a jet lyžovat do sousedního střediska Tre Cime.

St. Lorenzo (St. Lorenzen) - vzdušnou čarou od nástupní stanice v Riscone, sotva kilometr, ale po silnici je to na auto či skibus. Jinak velmi krásná vesnička a pěkné ubytování.

Ubytování Kronplatz - obce v okolí

Vždy je dobré bydlet co nejblíže sjezdovek. Ať již z důvodu lenosti, možnosti chodit se "domů" s dětmi najíst, neochoty jezdit o dovolené autem, možnosti si dát na sjezdovce něco na zahřátí či vyžití při bujarém apre-ski. Díky struktuře Kronplatzu a jeho okolí však člověk téměř vždy musí jet kousek skibusem či autem. Potom se dá říci, že je jedno, zda sedím v autě pět nebo dvacet minut. Proto má při hledání ubytování na Kronplatzu smysl uvažovat i o ubytování v obcích, které jsou trošku dál od hlavních lanovek.

Ubytování Kronplatz

Oberrasen (Rasun di Sopra) a Niederrasen (Rasun di Sotto) - dvě vesničky s řadou ubytování na začátku údolí, které končí až na slavném biatlonovém stadionu Anterselva (Antholz). Jezdí zde skibus k dolní stanici Olang.

Welsberg (Taisten) - obec mezi Kronplatzem a Tre Cime - na lyžování do obou středisek se jede vlakem.

Chienes (Kiens) a St. Sigmund - vesničky v údolí - levnější ubytování, ale s dojížděním - většinou autem.  Ač zde jezdí i vlak, tak z našich zkušeností je to z většiny ubytování na vlak dost daleko.

Pfalzen (Falzes) a Terenten (Terento) - vesničky nad údolím Puster - podél tzv. sluneční cesty, tedy oblasti, kde se více slunných dní, než kdekoliv v okolí. Vesničky a tedy i většina ubytování s nádherným výhledem na celé údolí.

Pár náhodně vybraných možností ubytování na Kronplatzu:

/foto_new/ubytovani/poernbacher/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Pörnbacher ***
Cena od:  0€osoba / noc s polopenzí
  0
/foto_new/ubytovani/kronplatz_paraccia/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Monte Paraccia ***
Cena od:  0€osoba / noc s polopenzí
  0
/foto_new/ubytovani/kronplatz_prack/titul/
Itálie - Kronplatz: Pension Prack
Cena od:  0€osoba / noc s polopenzí
  0
/foto_new/ubytovani/kronplatz_waldhof/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Waldhof
Cena od:  80€osoba / noc s polopenzí
  0
/foto_new/ubytovani/kronplatz_olympia/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Olympia ***
Cena od:  88€osoba / noc s polopenzí
  100
/foto_new/ubytovani/kronplatz_muehlgarten/titul/
Itálie - Kronplatz: Hotel Mühlgarten ****
Cena od:  99€osoba / noc s polopenzí
  100
/foto_new/ubytovani/kronplatz_sportexclusive/titul/
Itálie - Kronplatz: Sport Hotel exclusive ****
Cena od:  0€osoba / noc s polopenzí
  0
/foto_new/ubytovani/bun_ste_kronplatz/titul/
Itálie - Kronplatz: apartmány Bun Ste
Cena od:  0€apartmán / noc
  100

Cestovní pojištění

Nedílnou součástí pobytu v zahraničí, zvlášť na horách, by mělo být i cestovní pojištění. Vyberte si z naší nabídky.
Rádi vám poradíme

Rychlý kontakt

Telefon: 602 328 051

E-mail: info@bluesport.cz
Další kontakty zde

Lyže LUSTI

Lyže LUSTI za skvělé ceny. Stále častěji jsou lyže LUSTI k vidění na alpských sjezdovách. Přidáte se?
Více zde

Proč Bluesport?

Myslíme na nejmenší, děti s námi lyžují zdarma

Specializujeme se na Itálii a lyžařské pobyty

Zájezdy pro vás tvoříme již od roku 1993

Nabízíme vždy konkrétní ubytování - žádné noname

Z našeho blogu
19. 04. 24
Apartmán Plazoll - Kronplatz
Dobrý den pane Sedláček Dovolená proběhla v naprostém pořádku. Ubytování bylo bez prob...

19. 04. 24
apartmány Top Residence - Passo Tonale
Zdravím a posílám pár informací k proběhlému zájezdu. Předem děkuji za zařízen...

19. 04. 24
Apartmán Bait Canton - Livigno
Dobrý den pane Sedláčku,ubytování i místo apartmánu nám moc vyhovovalo a byli jsme moc spok...

Informace
Livigno

Ač snažíme přidávat nová střediska či rozšiřovat nabídku ubytování ve stávajících střediscích, tak Livigno stále zůstává nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v naší nabídce.

Více >
Náš blog

Zajímají Vás zážitky z našich cest, novinky, aktuality, last minute nabídky či jenom naše názory? Pak se můžete podívat na náš blog, který jsme po kratší době začali zase nepravidelně plnit.

Více >
Léto na horách

Stejně jako v zimě, tak i v létě se specializujeme na nabídku pobytů v italských horách. Budeme rádi, pokud se na nás obrátite se žádostí o nabídku ubytování i na svoji letní dovolenou na horách. 

Více >