Itálie - Falcade - San Pellegrino 1190 – 2515 m. n. m.

Lyžařský areál: 1300 - 2500
Délka sjezdovek: 84 km
Struktura sjezdovek: 8 x , 30 x , 32 x
Počet lanovek: 22

pole označena * jsou povinná

Zatím nemá žádné hodnocení / Ohodnotit středisko
Zaškrkněte odpovídající hodnocení
  Výborné
  Velmi dobré
  Dobré
  Slabé
  Špatné
Zobrazit jen: hotelyapartmány
Zobrazit jen lokalitu: CaviolaMolino
Seřadit dle ceny: od nejnižší od nejvyšší    Seřadit dle vzdálenosti od lanovky: od nejnižší od nejvyšší
Rezervovat
Itálie - Falcade - San Pellegrino
apartmán Al Bosco / TRILO

Apartmánový dům Al Bosco Dům Al Bosco, tedy casa al Bosco, se nachází ve Falcade, v lokalitě Molino, kousek od nové kabinové lanovky Molino - ...

Rezervovat
Itálie - Falcade - San Pellegrino
apartmán Al Bosco / MONO

Apartmánový dům Al Bosco Dům Al Bosco, tedy casa al Bosco, se nachází ve Falcade, v lokalitě Molino, kousek od nové kabinové lanovky Molino - ...

Rezervovat
Itálie - Falcade - San Pellegrino
apartmán Casa Pecol / BILO

Nově postavený dům nabízí ubytování v kousek od lyžařského areálu San Pellegrino - Alpe Lusia. Jendá se o dům s názvem Casa Pecol, který ...

Rezervovat
Itálie - Falcade - San Pellegrino
apartmán Eden / QUADRI

Nově postavená prázdninová vilka nabízí ubytování pro zájemce o lyžování v lyžařském areálu Falcade - San Pellegrino - Alpe Lusia. Vilka ...

San Pellegrino - Falcade - Alpe Lusia

Lyžařské středisko patřící do Dolomit, ačkoliv formálně již leží v Benátsku.

Těmto třem střediskům, se říká také Tre Valli. Důvodem je, že se zde setkávají tři údolí - Val di Fiemme, Val di Fassa a Falcade. 

San Pellegrino / Falcade v sobě kombinuje malé rodinné středisko se sjezdovkami pro začátečníky a středisko, které je určeno těm nejzdatnějším lyžařům.

Vše se v tomto středisku točí okolo hory Col Margherita (2 515 m), která se tyčí nad městečkem Falcade a z druhé strany shlíží na průsmyk San Pellegrino.

Lyžavat můžeme začít již ve Falcade, ale spíše se necháte lanovkou vyvézt na Col Margherita a tam se rozhodnte co dál. Buď se po prudších sjezdovkách spustit do San Pellegrino a tam využít modré a červené spíše kratš sjezdovky (ideální pro děti a začátečníky) nebo se rozhodnete zůstat a lyžovat na svahu hory Col Margherita - směrem do průsmyku na poměrně prudkých svazích či směrem na Falcade pak na dlouhých a pozvolných červených sjezdovkách do Passo Vallées či až dolů do Falcade. 

San Pellegrino a Falcade jsou skibusem spojeny s menším střediskem nad městem Moena, s Alpe Lusia.

Aple Lusia je maličké středisko nad obcí Bellamonte. Středisko je rozděleno horským hřebenem na jižní a severní část. Jižní je spíše modrá a červená a severní pak spíše červená až černá.

Obě střediska jsou vybavena poměrně moderními lanovkami (čtyřsedačky) a zasněžováním všech sjezdovek.

map-alpe-lusia-san-pellegrino.jpg

Falcade je menší městečko, kde najdete vše co je potřeba, ale rozhodně zde nehledejte nějaké velké a zásadní apre ski párty. Je to prostě horské městečko, nástupní stanice na lyžování. Nic více a nic méně.

Falcade a San Pellegrino (i Alpe Lusia) jsou poměrně jižně umístěná střediska. Takže sezona zde není tak dlouhá jako v severněji položených střediscích a stejně tak dojezd do těchto středisek je z ČR o trošku delší než je zvykem.

Falcade a San Pellegrino jsou poměrně roztahaný lyžařský areál. Pokud se chci dostat z jednoho konce na druhý, tak to chvilku trvá a využiju jak lyže, tak i pár lanovek. Toto je na jednu stranu nevýhoda, ale na druhou stranu to zase zaručuje, že se jedná o poměrně členité středisko a každý si zde vybere to, co má rád, to co mu vyhovuje.

Alpe Lusia je zase obráceně maličké středisko, kde je vše na jednom místě.

Za velkou výhodu je možné považovat nižší ceny (jak ubytování, tak skipasy) a v poslední době stále populárnější - možnost běžkového lyžování. Ve Falcade jsou krásně upravované stopy. Takže ti, kteří se nedokáží za den lyžování na svahu unavit, tak se mohou odpoledne krásně dorazit.

Falcade a San Pellegrino doporučujeme zejména pro rodiny s dětmi či dospělé lyžaře, kteří chtějí poznat něco nového. Není to středisko, které bychom doporučili pro mladé, kteří hledají i nějakou večerní zábavu.

 

 

Cestovní pojištění

Nedílnou součástí pobytu v zahraničí, zvlášť na horách, by mělo být i cestovní pojištění. Vyberte si z naší nabídky.
Rádi vám poradíme

Rychlý kontakt

Telefon: 602 328 051

E-mail: info@bluesport.cz
Další kontakty zde

Lyže LUSTI

Lyže LUSTI za skvělé ceny. Stále častěji jsou lyže LUSTI k vidění na alpských sjezdovách. Přidáte se?
Více zde

Proč Bluesport?

Myslíme na nejmenší, děti s námi lyžují zdarma

Specializujeme se na Itálii a lyžařské pobyty

Zájezdy pro vás tvoříme již od roku 1993

Nabízíme vždy konkrétní ubytování - žádné noname

Z našeho blogu
19. 04. 24
Apartmán Plazoll - Kronplatz
Dobrý den pane Sedláček Dovolená proběhla v naprostém pořádku. Ubytování bylo bez prob...

19. 04. 24
apartmány Top Residence - Passo Tonale
Zdravím a posílám pár informací k proběhlému zájezdu. Předem děkuji za zařízen...

19. 04. 24
Apartmán Bait Canton - Livigno
Dobrý den pane Sedláčku,ubytování i místo apartmánu nám moc vyhovovalo a byli jsme moc spok...

Informace
Livigno

Ač snažíme přidávat nová střediska či rozšiřovat nabídku ubytování ve stávajících střediscích, tak Livigno stále zůstává nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v naší nabídce.

Více >
Náš blog

Zajímají Vás zážitky z našich cest, novinky, aktuality, last minute nabídky či jenom naše názory? Pak se můžete podívat na náš blog, který jsme po kratší době začali zase nepravidelně plnit.

Více >
Léto na horách

Stejně jako v zimě, tak i v létě se specializujeme na nabídku pobytů v italských horách. Budeme rádi, pokud se na nás obrátite se žádostí o nabídku ubytování i na svoji letní dovolenou na horách. 

Více >