Vážení klienti,

na této stránce se snažíme informovat vás o zásadních informacích, které mohou ovlivnit váš příjezd (někdy i odjezd) na zimní dovolenou.

Není v našich silách tuto stránku pravidelně aktualizovat, proto zde uvádíme důležité odkazy, které jsou pravidelně aktualizovány jejich provozovateli.

Pokud se vyskytne nějaké zásadní a nenadálé omezení a my se o něm dozvíme, budeme se snažit vás kontaktovat např. telefonicky či sms. Toto se týká např. lavin, neplánovaných uzavírek tunelů či průsmyků. Pokud na nějaké zásadní omezení narazíte, budeme velmi rádi, když nás o něm budete informovat a my tak budeme moci varovat další naše klienty.

Děkuji

CK BlueSport.cz

ITÁLIE
před cestou se informujte o povinnostech pro občany ČR cestujících do Itálie
https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/konzularni_informace_pro_italii/prijezdy_do_italie.html

Turisté přijíždějící z ČR  mají povinnost prokázat se negativním testem na Covid-19 - PCR nebo antigenní test, ne starší než 48 hodin.

Itálie požaduje, aby všichni cestující do Itálie vyplnili čestné prohlášení, viz odkaz MZV IT:

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

Formulář - čestné prohlášení

LIVIGNO

stránky tunelu Munt La Schera, kde jsou uvedeny ceníky, otvírací čas, kde je možnost zakoupit e-ticket na průjezd, ale zároveň jsou zde zveřejňovány i případné uzavírky

Regulace průjezdu tunelem o sobotách od 19.12.2020 do 30.1.2021 je nastavena takto:

od 6 do 9 hod. ve směru z Livigna, 10-18 ve směru do Livigna. Jiné časy na semafor.
Plánujte dobu odjezdu z Livigna s hodinovou rezervou, kdyby byly u tunelu zácpy. V 9 hodin bude policií uzavřen kruhový objezd při výjezdu z Livigna, aby nikdo k tunelu již nemohl jet.

Poplatek za průjezd tunelem je pro osobní auto (do 9 míst) 50 CHF (uvedená cena je platná při příjezdu v sobotu). Tento poplatek je za zpáteční průjezd. Při platbě dostanete stvrzenku, kterou odevzdáte při zpáteční cestě. Poplatek je možné zaplatit předem na stránkách provozovatele tunelu, za e-ticket zaplatíte 42 CHF. 

Jiné dny než v sobotu je poplatek za průjezd 42 CHF, e-ticket pak stojí 35 CHF a průjezd je regulován jen semaforem. 

Skipasy
V termínech "skipass free" vo sobotáchám většinou skipas předají ubytovatelé. Pokud si skipas máte vyzvednout jinde než se ubytováváte, dostali jste samostatný voucher na skipasy. Na každý skipas se platí záloha 5 €.

Průjezd přes Švýcarsko, základní informace o sjízdnosti silnic - při cestě do Livigna vás zajímá zejména cesta Pfunds - Zernez a směr na Offenpass (tunel je před stoupáním na Offenpass)

Sjízdnost Rakouských dálnic - pro cestu do Livigna až zase tak nevyužijete, ale přeci jenom kus cesty se přes Rakousko jede

PASSO TONALE / VAL DI SOLE / PAGANELLA / MONTE BONDONE / DOLOMITY

sjízdnost Rakouských dálnic

Brennerský průsmyk - italská část, včetně celé dálnice A22 

Brennerský průsmyk - web kamera na rakouské části

Průjezdnost italských dálnic

Průjezdnost jednotlivých průsmyků je k dispozici zde. Těmto informacím věnujte pozornost zejména pokud si plánujete cestu na dovolenou pomocí např. google maps. Množí se nám dotazy, proč jezdit např. do Livigna přes tunel, že se dá jet přes Bormio. Ano, dá, ale jenom když je Passo Stelvio otevřeno. A to v zimě nebývá.

NÁVRAT DO ČR

Cestující z Itálie (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2021_02_03_prehledne_nova_pravidla_cestovani_platna.html

Cestovní pojištění

Nedílnou součástí pobytu v zahraničí, zvlášť na horách, by mělo být i cestovní pojištění. Vyberte si z naší nabídky.
Rádi vám poradíme

Rychlý kontakt

Telefon: 283 883 045
Mobil: 602 328 051
E-mail: info@bluesport.cz
Další kontakty zde

Lyže LUSTI

Lyže LUSTI za skvělé ceny. Stále častěji jsou lyže LUSTI k vidění na alpských sjezdovách. Přidáte se?
Více zde

Proč Bluesport?

Myslíme na nejmenší, děti s námi lyžují zdarma

Specializujeme se na Itálii a lyžařské pobyty

Zájezdy pro vás tvoříme již od roku 1993

Nabízíme vždy konkrétní ubytování - žádné noname

Z našeho blogu
08. 07. 21
Rakouské dálniční známky jsou dražší
Řidiči si při cestách na dovolenou autem do populární Itálie a Chorvatska za průjezd po dá...

03. 06. 21
Letní dovolená 2021
I když nejste očkování, cestování JE MOŽNÉ a letní dovolená 2021 se blíží. A nebud...

23. 05. 21
Zima se nevzdává
Zima ne a ne skončit. Takto vypadá Livigno v květnu, konkrétně 22.5.2021 v 8,54 :-). Takže...

Informace
Livigno

Ač snažíme přidávat nová střediska či rozšiřovat nabídku ubytování ve stávajících střediscích, tak Livigno stále zůstává nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v naší nabídce.

Více >
Náš blog

Zajímají Vás zážitky z našich cest, novinky, aktuality, last minute nabídky či jenom naše názory? Pak se můžete podívat na náš blog, který jsme po kratší době začali zase nepravidelně plnit.

Více >
Léto na horách

Stejně jako v zimě, tak i v létě se specializujeme na nabídku pobytů v italských horách. Budeme rádi, pokud se na nás obrátite se žádostí o nabídku ubytování i na svoji letní dovolenou na horách. 

Více >