Riziko opětovných zákazů a omezení
v souvislosti s koronavirem v zimní sezoně 2020 / 2021

ZÁKAZ OPUSTIT OKRES OD 1.3.2021
V Usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu ze dne 26. 2. 2021 č. 216 o přijetí krizového opatření, kterým Vláda ČR vyhlásila nouzový stav, je v čl. I. zakázáno opustit okres (popř. Hl. m. Prahu), ve kterém mají občané ČR své bydliště.

Z čl. I. jsou hned v následujícím článku II. krizového opatření stanoveny výjimky.
Výjimkou, která je pro nás jako CK klíčová, je výjimka v čl. II., bod 11), která stanoví, že … výjimkou ze zákazu podle bodu I. je cesta za účelem vycestování z České republiky.
Právo odcestovat je zákonem chráněný zájem. Listina základních práv a svobod (tedy ústavní zákon) ve svém čl. 14 stanoví, že (2) Každý, kdo se oprávněně zdržuje na území České republiky, má právo svobodně ji opustit.

Bude nutné prokázat se řádně vyplněným čestným prohlášením a doklady prokazujícími danou cestu (smlouva o zájezdu, letenky atp.).
Formulář pro cesty mimo okres musí mít všichni cestující včetně dětí.

Formulář naleznete zde

 

V současné době se čeká na nařízení italské vlády, zda budou puštěny lyžařské vleky a lanovky, které má padnout nejpozději 6.4.2021. Do tohoto data střediska fungují pro jiné aktivity než lyžování.
O otevření po tomto datu zatím Livigno uvažuje.

 

Častý dotaz, na který aktuálně stále odpovídáme, zní:

Co by se stalo s naší rezervací, kdyby byl opět zaveden zákaz cestovat?

či

Co by se stalo s naší rezervací, kdyby byla opět v Itálii vyhlášena karanténa?

Zde je třeba rozlišovat dvě situace.

První situace:

Je vyhlášen zákaz cestování nebo je vyhlášena karanténa v místě cesty.

V tomto případě není co řešit - klient má nárok na vrácení peněz v plné výši, případně má nárok na přesun pobytu na jiné období. Klient v takovém případě nemusí dělat vůbec nic, nic nemusí rušit, nic vypovídat, ... vše za něj uděláme my. 

Aktualizace k 14.8.20: Někteří italští ubytovatelé si dodatkem ke smlouvě vyhrazuje právo, že v případě vyhlášení mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem nebude vracet peníze, ale vydá zákazníkům voucher (ve výši zaplacené částky) na náhradní ubytování s platností 1 rok. Pozor - jedná se o způsob řešení dle italského práva, nikoliv dle českého "lex voucher" - jinými slovy, v případě nevyužití voucheru, nemá zákazník právo na vrácení peněz. Nicméně tento voucher je přenosný na jinou osobu.

Aktualizace k 1.9.20: Většina ubytovacích zařízení v Itálii a v Rakousku přichází se speciální nabídkou - pokud je pobyt stornován v souvislostí s nemocí COVID-19 (nutno doložit), tak nejsou uplatňovány žádné stornopoplatky. Storno musí být provedeno nejpozději 7 až 2 dny před odjezdem (dle ubytovatele).

Druhá situace:

Je vyhlášeno "doporučení" do dané destinace, země, necestovat.

Jedná se o šalamounské řešení, které naše vláda často používá. Nechce říci ano či ne, tak vydá doporučení. Bohužel toto doporučení není závazné ani pro vás, naše klienty, ani pro nás, ale hlavně nemá žádný význam pro naše zahraniční partnery. Respektive se domníváme, že bude muset proběhnout nějaký soud, který rozhodne, zda pouhé doporučení je pro někoho vůbec závazné. Současné stanovisko je tedy, že je to doporučení a je na rozhodnutí každého zvlášť, zda se jím bude řídit či nikoliv. Pokud tedy zrušíte pobyt na základě doporučení, tak musíte počítat s tím, že vám budou účtovány stornopoplatky dle smlouvy.

Komentář:

Dále bychom rádi upřesnili, že různá nařízení a omezení, která platí v ČR a zároveň v podobném rozsahu i v cílové destinaci, jako například nošení roušky, dodržování bezpečných rozestupů, podstoupení testu, předložení výsledku testu či jiná, nezakládají nárok na bezplatné odstoupení od smlouvy.

Důležité informace - cestovní pojištění:

Častý dotaz je na cestovní pojištění. Námi nabízené cestovní pojištění od Pojišťovny UNION v sobě zahrnuje i pojištění, pokud byste onemocněli (byli pozitivní) nemocí způsobenou COVID-19. Přesně je to takto:

Onemocnění nemocí COVID-19 je důvodem pro uplatnění storna zájezdu / storna objednaných služeb
. Karanténa (bez lékařem potvrzené diagnózy nákazy COVIDem-19) důvodem pro uplatnění storna zájezdu / objednaných služeb není.

Pokud pojištěný onemocní v zahraničí nemocí COVID-19, ve smyslu příslušných pojistných podmínek cestovního pojištění a v souladu s podmínkami dojednanými v pojistné smlouvě, má léčebné výlohy v důsledku onemocnění kryté – jde zpravidla o náklady na ambulantní ošetření, předepsané léky, hospitalizaci a ošetření během hospitalizace, případně i repatriaci zpět do České republiky.

Více o tomto pojištění najdete zde.

NOVĚ!! Nové doplňkové pojištěni PANDEMIC od Union pojišťovny klientům přináší úhradu nákladů vzniklých v zahraničí v souvislosti s onemocněním COVID-19, v případě:

– jeho léčby anebo následně hospitalizace – i v rizikových zemích – až do výšky 1.000.000 Kč,
– nařízené karantény v zahraničí (náklady na ubytovaní),
– cesty zpět do vlasti v jiném, než původním terminu, kromě cesty vlastním dopravním prostředkem (cestovní náklady).

A NAVÍC, pokud vypukne nákaza před odjezdem na cestu do zahraničí, i na úhradu vyúčtovaného storno poplatku za stornování objednané služby v případě:
– nařízeni domácí karantény,
– nevpuštění do dopravního prostředku.

Pojištění PANDEMIC je dostupné od 1.1.2021 a vztahuje se na všechny země světa, v souladu se zvolenou územní platností pojištěni, a to bez ohledu na epidemiologickou situaci v cílové nebo tranzitní zemi a je dostupné pro všechny klienty až do věku 70 let.
Pro ty z vás, kdo mají uzavřené dříve nabízené pojištění a chtěli by změnit sazbu na Pandemik,, je možné ttuto změnu provést nejpozději do 14.3.2021 (převod staré smlouvy na novou).

Podmínky pro vstup do Itálie a pro návrat do ČR

sledujte aktuálně na stránkách Ministerstva zahraničních věcí  - zde - https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/konzularni_informace_pro_italii/informace_k_cestovani_ceska_republika.html

a ještě jedna informace, která není nikde moc uváděná:
výjimka pro absolvování testů a karantény pro příjezd z Itálie platí pro ty, kteří byli pozitivní - 
Občané ČR, kteří prokazatelně prodělali onemocnění covid-19, a absolvovali izolaci ve stanoveném rozsahu z důvodu pozitivního výsledku PCR testu, a to dle pravidel ČR nebo jiného členského státu EU, přičemž od prvního pozitivního výsledku PCR testu neuplynulo více než 90 dnů

- písemné lékařské potvrzení od lékaře v ČR nebo EU o absolvování izolace po pozitivním PCR testu, který byl proveden před méně než 90 dny (v českém nebo anglickém jazyce)
- bez klinických známek onemocnění covid-19
Není třeba vyplnit před vstupem Příjezdový formulář ani podstoupit antigenní či PCR test před či po vstupu.
► Po dobu 10 dnů musíte mimo domov nosit respirátor** nebo alespoň zdravotnickou roušku.

CK BlueSport.cz

červenec 2020

Cestovní pojištění

Nedílnou součástí pobytu v zahraničí, zvlášť na horách, by mělo být i cestovní pojištění. Vyberte si z naší nabídky.
Rádi vám poradíme

Rychlý kontakt

Telefon: 283 883 045
Mobil: 602 328 051
E-mail: info@bluesport.cz
Další kontakty zde

Lyže LUSTI

Lyže LUSTI za skvělé ceny. Stále častěji jsou lyže LUSTI k vidění na alpských sjezdovách. Přidáte se?
Více zde

Proč Bluesport?

Myslíme na nejmenší, děti s námi lyžují zdarma

Specializujeme se na Itálii a lyžařské pobyty

Zájezdy pro vás tvoříme již od roku 1993

Nabízíme vždy konkrétní ubytování - žádné noname

Z našeho blogu
15.02. 21
Itálie v Itálii
V Pátek 12.2.2021 bylo jasně a oficiálně oznámeno, že Livigno v pondělí 15.2.2021 spouští ...

12.02. 21
Absurdistán pokračuje
Dle všech zpráv se v pondělí 15.2.21 rozjedou lyžařské areály v italské Lombaridii - např....

14.12. 20
Pojištění na koronavir
Union pojišťovna jako reakci na aktuální situaci ve světě přináší nové doplňkové pojiš...

Informace
Livigno

Ač snažíme přidávat nová střediska či rozšiřovat nabídku ubytování ve stávajících střediscích, tak Livigno stále zůstává nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v naší nabídce.

Více >
Náš blog

Zajímají Vás zážitky z našich cest, novinky, aktuality, last minute nabídky či jenom naše názory? Pak se můžete podívat na náš blog, který jsme po kratší době začali zase nepravidelně plnit.

Více >
Léto na horách

Stejně jako v zimě, tak i v létě se specializujeme na nabídku pobytů v italských horách. Budeme rádi, pokud se na nás obrátite se žádostí o nabídku ubytování i na svoji letní dovolenou na horách. 

Více >