Riziko opětovných zákazů a omezení
v souvislosti s koronavirem v zimní sezoně 2021 / 2022

Pevně věříme, že zimní sezona 2021 / 2022 proběhne - konečně a bez zákazů.

Je velmi pravděpodobné, že i pro tuto zimu bude nutné počítat s nějakými bezpečnostními omezeními jako jsou rozestupy, roušky, respirátory, testy, prohlášení, ale doufáme, že už lyžovat budeme moci.

Je třeba počítat s tím, že v Itálii mohou být zavedena (průběžně zaávaděna) nejrůzněnujší protiepidemická opatření, která mohou mít vliv na rozsah a kvalitu poskytovaných služeb. Zákazník se zavazuje dodržovat veškerá hygienická opatření požadovaná dodavatelem služeb (ubytovatel, provozovatel lanovek, skibusů, ..). Epidemiologická situace se může dynamicky měnit, nelze vyloučit např. zavedení povinných testů apod.

VŠEM, JEŠTĚ VÍCE NEŽ JINDY, DOPORUČUJEME UZAVÍRAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ.

V každém případě je dobré vědět:

Co by se stalo s naší rezervací, kdyby byl opět zaveden zákaz cestovat?

či

Co by se stalo s naší rezervací, kdyby byla opět v Itálii vyhlášena karanténa?

Zde je třeba rozlišovat dvě situace.

První situace:

Je vyhlášen zákaz cestování nebo je vyhlášena karanténa v místě cesty.

V tomto případě není co řešit - klient má nárok na vrácení peněz v plné výši, případně má nárok na přesun pobytu na jiné období. Klient v takovém případě nemusí dělat vůbec nic, nic nemusí rušit, nic vypovídat, ... vše za něj uděláme my. 

Někteří italští ubytovatelé si dodatkem ke smlouvě vyhrazují právo, že v případě vyhlášení mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem nebudou vracet peníze, ale vydají zákazníkům voucher (ve výši zaplacené částky) na náhradní ubytování s platností 1 rok. Pozor - jedná se o způsob řešení dle italského práva, nikoliv dle českého "lex voucher" - jinými slovy, v případě nevyužití voucheru, nemá zákazník právo na vrácení peněz. Nicméně tento voucher je přenosný na jinou osobu.

Druhá situace:

Je vyhlášeno "doporučení" do dané destinace, země, necestovat.

Jedná se o šalamounské řešení, které naše vláda často používá. Nechce říci ano či ne, tak vydá doporučení. Bohužel toto doporučení není závazné ani pro vás, naše klienty, ani pro nás, ale hlavně nemá žádný význam pro naše zahraniční partnery. Respektive se domníváme, že bude muset proběhnout nějaký soud, který rozhodne, zda pouhé doporučení je pro někoho vůbec závazné. Současné stanovisko je tedy, že je to doporučení a je na rozhodnutí každého zvlášť, zda se jím bude řídit či nikoliv. Pokud tedy zrušíte pobyt na základě doporučení, tak musíte počítat s tím, že vám budou účtovány stornopoplatky dle smlouvy.

Komentář:

Dále bychom rádi upřesnili, že různá nařízení a omezení, která platí v ČR a zároveň v podobném rozsahu i v cílové destinaci, jako například nošení roušky, dodržování bezpečných rozestupů, podstoupení testu, zvýhodnění očkovaných, předložení výsledku testu či jiná, nezakládají nárok na bezplatné odstoupení od smlouvy. Stejně tak ani nařízená karanténa či další testy po návratu do ČR.

Důležité informace - cestovní pojištění:

Častý dotaz je na cestovní pojištění. Námi nabízené cestovní pojištění od Pojišťovny UNION v sobě zahrnuje i pojištění, pokud byste onemocněli (byli pozitivní) nemocí způsobenou COVID-19. Přesně je to takto:

Onemocnění nemocí COVID-19 je důvodem pro uplatnění storna zájezdu / storna objednaných služeb
. Karanténa (bez lékařem potvrzené diagnózy nákazy COVIDem-19) důvodem pro uplatnění storna zájezdu / objednaných služeb není.

Pokud pojištěný onemocní v zahraničí nemocí COVID-19, ve smyslu příslušných pojistných podmínek cestovního pojištění a v souladu s podmínkami dojednanými v pojistné smlouvě, má léčebné výlohy v důsledku onemocnění kryté – jde zpravidla o náklady na ambulantní ošetření, předepsané léky, hospitalizaci a ošetření během hospitalizace, případně i repatriaci zpět do České republiky.

Více o tomto pojištění najdete zde.

NOVĚ!! Nové doplňkové pojištěni PANDEMIC od Union pojišťovny klientům přináší úhradu nákladů vzniklých v zahraničí v souvislosti s onemocněním COVID-19, v případě:

– jeho léčby anebo následně hospitalizace – i v rizikových zemích – až do výšky 1.000.000 Kč,
– nařízené karantény v zahraničí (náklady na ubytovaní),
– cesty zpět do vlasti v jiném, než původním terminu, kromě cesty vlastním dopravním prostředkem (cestovní náklady).

A NAVÍC, pokud vypukne nákaza před odjezdem na cestu do zahraničí, i na úhradu vyúčtovaného storno poplatku za stornování objednané služby v případě:
– nařízeni domácí karantény,
– nevpuštění do dopravního prostředku.

Pojištění PANDEMIC je dostupné od 1.1.2021 a vztahuje se na všechny země světa, v souladu se zvolenou územní platností pojištěni, a to bez ohledu na epidemiologickou situaci v cílové nebo tranzitní zemi a je dostupné pro všechny klienty až do věku 70 let.

Podmínky pro vstup do Itálie a pro návrat do ČR

Sledujte aktuálně na stránkách Ministerstva zahraničních věcí  - zde.

O veškerých změnách, které by mohly ovlivnit Váš, u nás zakoupený, pobyt, vás budeme vždy informovat, jakmile se o nich dozvíme.

CK BlueSport.cz

aktualizace srpen 2021

Cestovní pojištění

Nedílnou součástí pobytu v zahraničí, zvlášť na horách, by mělo být i cestovní pojištění. Vyberte si z naší nabídky.
Rádi vám poradíme

Rychlý kontakt

Telefon: 602 328 051

E-mail: info@bluesport.cz
Další kontakty zde

Lyže LUSTI

Lyže LUSTI za skvělé ceny. Stále častěji jsou lyže LUSTI k vidění na alpských sjezdovách. Přidáte se?
Více zde

Proč Bluesport?

Myslíme na nejmenší, děti s námi lyžují zdarma

Specializujeme se na Itálii a lyžařské pobyty

Zájezdy pro vás tvoříme již od roku 1993

Nabízíme vždy konkrétní ubytování - žádné noname

Z našeho blogu
19. 04. 24
Apartmán Plazoll - Kronplatz
Dobrý den pane Sedláček Dovolená proběhla v naprostém pořádku. Ubytování bylo bez prob...

19. 04. 24
apartmány Top Residence - Passo Tonale
Zdravím a posílám pár informací k proběhlému zájezdu. Předem děkuji za zařízen...

19. 04. 24
Apartmán Bait Canton - Livigno
Dobrý den pane Sedláčku,ubytování i místo apartmánu nám moc vyhovovalo a byli jsme moc spok...

Informace
Livigno

Ač snažíme přidávat nová střediska či rozšiřovat nabídku ubytování ve stávajících střediscích, tak Livigno stále zůstává nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v naší nabídce.

Více >
Náš blog

Zajímají Vás zážitky z našich cest, novinky, aktuality, last minute nabídky či jenom naše názory? Pak se můžete podívat na náš blog, který jsme po kratší době začali zase nepravidelně plnit.

Více >
Léto na horách

Stejně jako v zimě, tak i v létě se specializujeme na nabídku pobytů v italských horách. Budeme rádi, pokud se na nás obrátite se žádostí o nabídku ubytování i na svoji letní dovolenou na horách. 

Více >